#repost

posts and images

Trabalhe enquanto eles descansam e depois desfrute o que eles nem sonharam
#pracimanavida

#Repost @doisoumais
• • • • • •
Pode observar, todo mundo que fala que você trabalha demais, te pede dinheiro emprestado em algum momento 👌🏻

Trabalhe enquanto eles descansam e depois desfrute o que eles nem sonharam  #pracimanavida  #Repost @doisoumais • • • • • • Pode observar, todo mundo que fala que você trabalha demais, te pede dinheiro emprestado em algum momento 👌🏻

@#Repost @jamesayersart
• • • • • •
.
Artist : @jamesayersart
.
"Hunters of the Aspen Forest" 40" x 60" Oil on canvas. .
.
The lead hunter wears a capote made with a Hudson's Bay point blanket. The points on the edge of the blanket were used to indicate its thickness. He carries with him a Kentucky longrifle, a muzzle-loading, rifled musket. This rifle had a very long range and while more accurate than its non-rifled predecessors, was not in all cases more accurate than a bow and arrow. The hunter, wisely, carries a quiver of arrows and a bow as a back up. .
.
#canvas #painting #figurative #oilpainting #workinprogress #nativeamerican #indigenous #FirstNations #americanindian 
#artmuseum #nativepride #Indigenouspride #rockymountains #mountains #mountainlife #powwow #warrior #motherearth #history #westernhistory #outdoorlife #guns #hunting #horse #horses #horselover #montana #blackfeetnation #hudsonsBay

#Repost @jamesayersart • • • • • • . Artist : @jamesayersart . "Hunters of the Aspen Forest" 40" x 60" Oil on canvas. . . The lead hunter wears a capote made with a Hudson's Bay point blanket. The points on the edge of the blanket were used to indicate its thickness. He carries with him a Kentucky longrifle, a muzzle-loading, rifled musket. This rifle had a very long range and while more accurate than its non-rifled predecessors, was not in all cases more accurate than a bow and arrow. The hunter, wisely, carries a quiver of arrows and a bow as a back up. . .  #canvas  #painting  #figurative  #oilpainting  #workinprogress  #nativeamerican  #indigenous  #FirstNations  #americanindian  #artmuseum  #nativepride  #Indigenouspride  #rockymountains  #mountains  #mountainlife  #powwow  #warrior  #motherearth  #history  #westernhistory  #outdoorlife  #guns  #hunting  #horse  #horses  #horselover  #montana  #blackfeetnation  #hudsonsBay

Perdor taxi per sigurine tende ne fundjave! Keshtu te gjithe festojne pa merakun qe “iken patenta”! 🤗 Festoni dhe telefononi 08005555! 
#Repost @policiae_shtetit with @make_repost
・・・
Tiranë

Krahas masave për menaxhimin dhe lehtësimin e lëvizjes së automjeteve drejt zonave bregdetare, kryesisht në rruget urbane dhe interurbane kryesore, përgjatë fundjavës, rrugorët e kryeqytetit, me qëllim parandalimin e ngjarjeve rrugore me pasoja fatale, kanë përqendruar shërbime me përzgjedhje, për evidentimin e shkeljeve që janë burim i shtuar për aksidente rrugore.

Në funksion të këtij shërbimi, përgjatë fundjavës, janë: •  arrestuar në kushtet e flagrancës 19 shtetas, nga të cilët 11 për drejtim mjeti në gjendje të dëhur, 7 të papajisur me leje drejtimi si dhe 1 person për posedim të lëndëve narkotike dhe i papajisur me leje drejtimi. • proceduar administrativisht 22 drejtues mjetesh për mosrregullim shpejtësie dhe gara me shpejtësi. • proceduar administrativisht 220 drejtues mjetesh për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit. • proceduar administrativisht 158 drejtues motomjetesh për mospërdorim të kaskës mbrojtëse. • proceduar administrativisht 56 drejtues mjetesh, për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve. • vendosur 1850 masa administrative për shkelje të tjëra të rregullave të qarkullimit rrugor.

Perdor taxi per sigurine tende ne fundjave! Keshtu te gjithe festojne pa merakun qe “iken patenta”! 🤗 Festoni dhe telefononi 08005555!  #Repost @policiae_shtetit with @make_repost ・・・ Tiranë Krahas masave për menaxhimin dhe lehtësimin e lëvizjes së automjeteve drejt zonave bregdetare, kryesisht në rruget urbane dhe interurbane kryesore, përgjatë fundjavës, rrugorët e kryeqytetit, me qëllim parandalimin e ngjarjeve rrugore me pasoja fatale, kanë përqendruar shërbime me përzgjedhje, për evidentimin e shkeljeve që janë burim i shtuar për aksidente rrugore. Në funksion të këtij shërbimi, përgjatë fundjavës, janë: • arrestuar në kushtet e flagrancës 19 shtetas, nga të cilët 11 për drejtim mjeti në gjendje të dëhur, 7 të papajisur me leje drejtimi si dhe 1 person për posedim të lëndëve narkotike dhe i papajisur me leje drejtimi. • proceduar administrativisht 22 drejtues mjetesh për mosrregullim shpejtësie dhe gara me shpejtësi. • proceduar administrativisht 220 drejtues mjetesh për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit. • proceduar administrativisht 158 drejtues motomjetesh për mospërdorim të kaskës mbrojtëse. • proceduar administrativisht 56 drejtues mjetesh, për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve. • vendosur 1850 masa administrative për shkelje të tjëra të rregullave të qarkullimit rrugor.

#Repost @benditac9 ・・・
#Bendita | Hoy 20:30 festejamos el día del amigo ¡Sumate usando #BenditaAmistad! 💥💣❤ Miralo EN VIVO por #ElNueve o elnueve.com.ar 
@elbetocasella @mariodecandia @anyventura1 @edithhermida @lacorderoes @soypagani @alemaglietti @franko_casella

 #Repost @benditac9 ・・・  #Bendita | Hoy 20:30 festejamos el día del amigo ¡Sumate usando  #BenditaAmistad! 💥💣❤ Miralo EN VIVO por  #ElNueve o elnueve.com.ar @elbetocasella @mariodecandia @anyventura1 @edithhermida @lacorderoes @soypagani @alemaglietti @franko_casella

الوسيم اللطيف 😂💙🔥
#Repost @cuheba2
• • •
_

ظهور المُمثل "كيم جاي ووك" في الام في الخاص بالمُغنية SUMIN - OO DADA 🔥🔥
.
.
وهو يمشي ويرقص؟ 😂💘💘💘💘

الوسيم اللطيف 😂💙🔥  #Repost @cuheba2 • • • _ ظهور المُمثل "كيم جاي ووك" في الام في الخاص بالمُغنية SUMIN - OO DADA 🔥🔥 . . وهو يمشي ويرقص؟ 😂💘💘💘💘

#Repost @emeraldislesurfreport (@get_repost)
・・・
Waves in the 1.5-2.5 ft range with winds starting to pick up (15-25 mph today), a couple of sets breaking on the outside as we approach high tide, mostly cloudy skies with a slight chance of thunderstorms, highs around 90, #surfing #beach #ocean #surfreport #weather #weatherreport #nc #surfer #ei #crystalcoast #emeraldisle #capecarteret #boguebanks #easternnc

 #Repost @emeraldislesurfreport (@get_repost) ・・・ Waves in the 1.5-2.5 ft range with winds starting to pick up (15-25 mph today), a couple of sets breaking on the outside as we approach high tide, mostly cloudy skies with a slight chance of thunderstorms, highs around 90,  #surfing  #beach  #ocean  #surfreport  #weather  #weatherreport  #nc  #surfer  #ei  #crystalcoast  #emeraldisle  #capecarteret  #boguebanks  #easternnc

Çift kapaklı ince keten şalvar sml bedenler 59.9₺💛
Badi standart bedenler 29.9₺🧡
Giyilen beden m bedendir✨
Merve uysal beden boy 163cm kilo 58kg
Sipariş için whatsapp yada dm👍
Nasıl sipariş veririm? ⬇️⬇️⬇️
Hemen hızlı ve kolay sipariş verebilmek için,
WhatsApp sipariş hattı ➡️ 0530 560 31 17
WhatsApp 7/24 sipariş verebilirsiniz...
Türkiye'nin her yerine KAPIDA ÖDEME kolaylığı
Güvenli ve faturalı alışveriş 👌
Değişim garantisi🔄
İade yoktur❎
Aynı gün siparişiniz kargolanır🚚 #bolu#aibü#trend#moda#fashion#girl#followme #instalike#mi#instagood#like4like#hepy#repost#keşfet#keşfetteyiz#moda#trend#alisveris#magaza#style#mystyle#benimsitilim#benimtarzım#ankara#istanbul#bursa#izmir#hakkari

Çift kapaklı ince keten şalvar sml bedenler 59.9₺💛 Badi standart bedenler 29.9₺🧡 Giyilen beden m bedendir✨ Merve uysal beden boy 163cm kilo 58kg Sipariş için whatsapp yada dm👍 Nasıl sipariş veririm? ⬇️⬇️⬇️ Hemen hızlı ve kolay sipariş verebilmek için, WhatsApp sipariş hattı ➡️ 0530 560 31 17 WhatsApp 7/24 sipariş verebilirsiniz... Türkiye'nin her yerine KAPIDA ÖDEME kolaylığı Güvenli ve faturalı alışveriş 👌 Değişim garantisi🔄 İade yoktur❎ Aynı gün siparişiniz kargolanır🚚  #bolu #aibü #trend #moda #fashion #girl #followme  #instalike #mi #instagood #like4like #hepy #repost #keşfet #keşfetteyiz #moda #trend #alisveris #magaza #style #mystyle #benimsitilim #benimtarzım #ankara #istanbul #bursa #izmir #hakkari

©Instagimg | Best Instagram online viewer
About - Privacy Policy - Terms of Service - FAQ
This site uses the Instagram API but is not endorsed or certified by Instagram. All Instagram™ logos and trademarks displayed on this applicatioin are property of Instagram.